Warning: fopen(/usr/local/hosting/sites/mid/www/data/engine/cache/system/cron.php): failed to open stream: Permission denied in /usr/local/hosting/sites/mid/www/data/engine/modules/functions.php on line 279 Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/local/hosting/sites/mid/www/data/engine/modules/functions.php on line 280 Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/local/hosting/sites/mid/www/data/engine/modules/functions.php on line 281 Warning: fopen(/usr/local/hosting/sites/mid/www/data/engine/cache/informer_1_mid-uman.tmp): failed to open stream: Permission denied in /usr/local/hosting/sites/mid/www/data/engine/modules/functions.php on line 340 Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/local/hosting/sites/mid/www/data/engine/modules/functions.php on line 341 Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/local/hosting/sites/mid/www/data/engine/modules/functions.php on line 342 Новини » Медіахолдінг "МИД"

Коли ви частіше слухаєте радіо?

Вранці
Удень
Ввечері
Вночі
Майже 24 години

Заробітна плата бюджетникам буде
Автор: artko | Категория: газета "Умань" » Новини | Просмотров: 2270 | 20 ноября 2009 |

Заробітна плата бюджетникам буде
У п’ятницю, 13 листопада, відбулася позачергова сесія Уманської міської ради. Основне питання – розподіл коштів, що додатково надійшли з державного бюджету.
Про те, що наприкінці цього року без заробітної плати залишаться працівники освіти, медицини, культури говорилося давно. Але, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів від 21 жовтня цього року «Про перерозподіл бюджетних призначень у 2009 році» та рішенням Черкаської обласної ради нашому місту було надано додаткову дотацію з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості в сумі 1 млн. 13 тисяч грн.
Враховуючи незабезпеченість коштами на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетних установ, на виконання статті 44 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» та пункту 12 рішення міської ради «Про міський бюджет на 2009 рік» (зі змінами), начальник фінансового відділу Алла Панчук запропонувала спрямувати на дану мету кошти в сумі 7 млн. 273 тис. 500 грн.
На позачерговій сесії міської ради депутати прийняли рішення розподілити ці кошти таким чином. Державне управління – 328 тис. грн., освіта – 1 млн. 775 тис. грн., охорона здоров’я – 4 млн. 791 тис. 400 грн., територіальний центр – 83,5 тис. грн., культура – 265, 4 тис. грн., спортивна школа – 29, 2 тис. грн. Після внесених змін видатки на оплату праці з нарахуваннями по всіх галузях соціально-культурної сфери забезпечені коштами в повному обсязі.
Зважаючи на не прогнозоване зростання на рівні держави ціни на природний газ та підвищення в зв’язку з цим тарифу на теплопостачання, з метою проведення у повному обсязі розрахунків за енергоносії, що споживаються бюджетними установами , вирішено було за цим напрямком спрямувати 2 млн. 740 тис. грн.

 
 
 

Засідання виконавчого комітету Уманської міської ради
Автор: artko | Категория: газета "Умань" » Новини | Просмотров: 2924 | 20 ноября 2009 |

Засідання виконавчого комітету Уманської міської ради
Серед питань, які розглядались на робочому засіданні виконавчого комітету, було затвердження порядку погодження прийняття об’єктів будівництва в експлуатацію. Це стосується будинків, які були самовільно побудовані в період з 5 серпня 1992 року до 1 січня 2008 року.
Як же зараз їх узаконити? Спочатку господарі повинні звернутись в інвентарбюро та замовити технічний паспорт. Потім пишеться заява на ім’я міського голови. Після цього архітектурно-будівельна комісія, до складу якої входять представники міської влади, відділу містобудування та архітектури, санстанції та пожежників виїжджають на місце розміщення об’єкта і після його огляду дають висновок про можливість чи не можливість його узаконення. Зазначимо, що це стосується об’єктів площею житлового будинку до 200 кв.м. та господарських споруд до 100 кв.м. Після цього виконавчий комітет, ознайомившись з усіма необхідними документами, приймає рішення та надає дозвіл на прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію. Лише після усіх цих процедур господар зможе отримати сертифікат на право власності. Таким чином власникам доведеться в кілька разів менше сплачувати різноманітних зборів, аджн не потрібно буде окремо платити за отримання дозволу санстанції та пожежного нагляду.
Прийняли члени виконавчого комітету і рішення про виділення коштів з резервного фонду для відділу охорони здоров’я. З них майже 12 тис. грн. піде на придбання медпрепаратів та пошив масок, понад 13 тисяч планується витратити на придбання дезинфікуючих засобів, ще 25 тис грн. іде на пальне для автомобілів швидкої допомоги. Адже усі ці видатки незаплановані, виникли вони в результаті епідемії грипу, а тому зазначені видатки не могли бути передбачені при формуванні бюджету. Так, на пошиття марлевих пов’язок держава дає нашому місту 7 км марлі, але шити їх потрібно буде за власні кошти. Планується, що з такої кількості матеріалу можна буде пошити 42 тисячі масок. Але зважаючи на те, що в місті проживає понад 87 тисяч осіб, а на кожного потрібно 2 маски на день, то самі розумієте, того що є – явно недостатньо.

 
 
 

Штраф за розмови по телефону
Автор: artko | Категория: газета "Умань" » Новини | Просмотров: 2940 | 20 ноября 2009 |

Штраф за розмови по телефону
Штраф за розмови по телефону
За словами начальника ДДАІ МВС України Сергія Коломійця, в самий найближчий час ДАІ має намір нещадно штрафувати водіїв, не пристебнуті ременем безпеки і говорять по мобільному телефону за кермом.
«Почнемо реально за ремені штрафувати. Цього року вдалося знизити кількість загиблих в ДТП з 9,5 до 5,5 тисячі чоловік. Звичайно, до нуля ми не дійдемо. Єдине, що ми можемо ще зробити - вимагати від водіїв стежити за безпекою. Якщо б ті, хто загинув під час ДТП, були пристебнуті, третина точно залишилися б живі», - заявив Коломієць.
Крім того, він зазначив, що водії будуть каратися і за розмови по мобільному телефону під час керування транспортним засобом. «Будемо штрафувати також за розмови по мобільному. У минулому році ми дали команду не педалювати це питання, щоб різко людей не шокувати, але поступово будемо і за це починати штрафувати», - сказав начальник ДАІ.
Крім того, відомо, що штрафами будуть обкладатися водії, превозящіе дітей без спеціальних дитячих сидінь, а також керуючих мототехніка без головного шолома.
Поки точно не відомо, коли саме ДАІ почне штрафувати за перелічені порушення, однак цього не відбудеться до кінця року.

 
 
 

У виборах-2010 візьмуть участь 16 кандидатів
Автор: artko | Категория: газета "Умань" » Новини | Просмотров: 2156 | 13 ноября 2009 |

У виборах-2010 візьмуть участь 16 кандидатів
Завершилася реєстрація Центральною виборчою комісією кандидатів на пост Президента України. Станом на 24:00 понеділка, 9 листопада, зареєстровано 16 кандидатів.
Зокрема, в президентській гонці візьмуть участь Інна Богословська, Михайло Бродський, Анатолій Гриценко, Юрій Костенко, Володимир Литвин, Олександр Мороз, Олександр Пабат, Василь Противсіх, Олег Рябоконь, Петро Симоненко, Юлія Тимошенко, Сергій Тігіпко, Олег Тягнибок, Віктор Ющенко, Віктор Янукович та Арсеній Яценюк.
Ще 13 кандидатів Центрвиборчком відмовив у реєстрації через неправильне оформлення документів та несплати застави розміром у 2,5 мільйона гривень.
До 13 листопада кандидати, яким було відмовлено в реєстрації, можуть оскаржити рішення Центральної виборчої комісії.
У попередніх виборах Президента в 2004 році брали участь 24 людини.

 
 
 

Чемпіонат України
Автор: artko | Категория: газета "Умань" » Новини | Просмотров: 2800 | 13 ноября 2009 |

Чемпіонат України
30 жовтня у Києві на олімпійській базі у Конча-Заспі пройшов Чемпіонат України із кіокушинкай карате серед дітей, юніорів та молоді.
Організатором змагань виступила Київська обласна федерація карате на чолі з Українською федерацією за підтримки Держуправління з питань фізичної культури та спорту.
Головним суддею змагань у розділі «куміте» та «ката» був сенсей Лященко В.Г. 4-й дан, м. Київ.
У змаганнях брали участь також вихованці СК «Спартак». У розділі ката 8 місце посіли Люшняк Я., та Пилипенко В., а серед молоді ІІІ місце у розділі «куміте» посів Бившок Вадим 1987 р.н у вазі понад 80 кг. Бившок В. за підсумками змагань увійшов до складу збірної України з кіокушинкай карате і 5-6 грудня 2009 року представлятиме Україну на Чемпіонаті Європи з карате у Каунасі (Литва)...

Наталя Савочка

 
 
 

Уманські бюджетники отримають заробітну плату за листопад та грудень.
Автор: artko | Категория: газета "Умань" » Новини | Просмотров: 2424 | 13 ноября 2009 |

Уманські бюджетники отримають заробітну плату за листопад та грудень.
6 листопада Черкаська обласна рада на позачерговій сесії розподілила урядову субвенцію місцевим бюджетам на виплату заробітних плат працівникам бюджетних установ та на оплату енергоносіїв. Кошти у сумі 61,9 мільйонів гривень розподілено відповідно до потреб між усіма бюджетами районів та міст. Найбільше дісталося Черкасам – 24,9 млн. грн.. та Умані – 10 млн. грн. Таким чином у грудні бюджетники області отримають заробітну плату у повному обсязі.
Ці кошти виділено згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2009 року №1261-Р «Про перерозподіл бюджетних призначень у 2009 році».
Із усієї суми на зарплату та оплату енергоносіїв буде спрямовано 60,7 млн. грн. Близько 1,1 млн. грн. залишається в обласному бюджеті і розподілиться таким чином: 440 тис. грн.. перераховано управлінню охорони здоров’я, 300 тис. грн. – управлінню праці та соціального захисту, 416 тис. грн. – управлінню культури і туризму.

 
 
 

Новоодеські депутати в Умані
Автор: artko | Категория: газета "Умань" » Новини | Просмотров: 2252 | 23 октября 2009 |

Новоодеські депутати в Умані
Спілкування та обмін досвідом необхідні в будь-якій сфері діяльності, а в депутатській – особливо.
Щоб поспілкуватись з депутатами Уманської міської ради, до нашого міста завітали їх колеги з міста Нова Одеса, Миколаївської області. Нова Одеса – це невелике містечко, проживає в ньому 14, 5 тис. мешканців, діє 6 дитячих навчальних заклади, 3 загальноосвітні школи, гімназія, ліцей, спортивна школа. Самому місту цього року виповнилось 233 роки...

 
 
 

ПРОБЛЕМИ МЕДИЦИНИ
Автор: artko | Категория: газета "Умань" » Новини | Просмотров: 2466 | 23 октября 2009 |

ПРОБЛЕМИ МЕДИЦИНИ
29 жовтня міські депутати зберуться на сесію міської ради. Одне із питань – функціонування галузі медицини в Умані.
Бюджетом цього року передбачено фінансування медичної галузі міста у розмірі 37, 9 млн. грн., н гих 80% суми – це заробітна плата. Та вже сьогодні гостро стоїть питання виплати зарплати медикам майже в усіх установах, є проблемою виплата зарплати у листопаді та грудні. Така ситуація сталася через нас з вами, бо ми, уманчани, і досі не хотіли підкорятися новому Бюджетному кодексу, згідно якого, майже половина існуючих медустанов не повинні існувати в Умані або мають підпорядковуватися області. Та настав час, коли потрібно вирішувати і це болюче питання. Мережа закладів охорони здоров’я, що створювалася роками та була гордістю регіону більше існувати у звичному для нас режимі не буде. Вже сьогодні із 725 ліжок, що були на 1 січня цього року, залишилося 680 і це лише початок. До 2001 року 97% медичних послуг надавалися державою і лише 3% – професійний огляд та зубне протезування – були платними, відтепер все буде майже навпаки. Наказ № 955 від 12 вересня практично змушує наших медиків вдаватися до досить непопулярного методу вирішення питання недофінансування – скорочення ліжок. Таким чином на сьогодні в місті вже скорочено: міська лікарня – 40 ліжок, дитяча лікарня – 10 ліжок, стільки ж скорочено в пологовому будинку та лікарні № 2, нині цей процес продовжується. Можливе скорочення і в інших відділеннях та закладах охорони здоров’я: тубдиспансер, психіатрична лікарня, очне, урологічне, ЛОР відділення, дитяча хірургія, нейрохірургія, онкологія...

 
 
 

Будинок ветеранів святкує ювілей
Автор: artko | Категория: газета "Умань" » Новини | Просмотров: 2929 | 16 октября 2009 |

Будинок ветеранів святкує ювілей
Уманський будинок ветерана відзначив свій перший ювілей – 10 років з часу відкриття.
7 жовтня 1999 року в нашому місті в приміщенні колишнього дитячого садочка № 11 було відкрито стаціонарне відділення територіального центру. Тут поселились перші 12 підопічних. Нині в будинку ветерана проживає 37 осіб, та є ще чимало бажаючих скористатись таким видом соціального захисту, а це доводить що є потреба в закладах такого типу. Нелегким був шлях до відкриття будинку ветерана. Відсутність коштів, нестача досвіду роботи в таких установах. Але головне – результат. Не кожен районний центр може похвалитись закладом, де створені належні умови для перебування людей похилого віку. На сьогодні є потреба розширення цієї установи, збільшення місць хоча б до 120. Адже в нинішніх умовах все складніше стає виживати людям, які усе своє життя пропрацювали, віддали молоді роки, здоров’я на благо своєї країни. А зараз залишились сам на сам зі своїми проблемами. Тому ще 10 років тому за ініціативи міського голови Юрія Бодрова, за сприяння начальника управління праці та соціального захисту населення Галини Кучер, за підтримки усіх небайдужих людей було створено заклад, де наші ветерани могли б жити в теплі та затишку, отримувати належне харчування, медичне обслуговування і просто спілкуватись зі своїми ровесниками.
Майже 10 років пропрацювала директором будинку ветерана Людмила Руденко. І хоч зараз вона вийшла на заслужений відпочинок, та майже щодня відвідує своїх підопічних та колектив, який за роки спільної роботи став рідним. А перші дні роботи будинку ветеранів згадує Людмила Іванівна і досі. Як нелегко було створити такий заклад, а ще морально налаштуватись на спілкування з дванадцятьма абсолютно різними людьми, кожен з яких має свій характер та погляди на життя. Але все вдалося.
Нині Людмилу Іванівну змінила її колега Раїса Кріт, яка опікується мешканцями будинку престарілих та намагається створити для них достойні умови проживання. Усіляко допомагають їй у цьому спонсори та шефи. Адже непросто в нинішніх умовах організувати харчування, створити справді родинний затишок для підопічних. Тому й об’єднують свої зусилля усі: колектив будинку ветерана, працівники управління праці та соціального захисту населення, міська влада та усі небайдужі люди.

 
 
 

Київські науковці пропонують уманчанам шлях до покращення теплопостачання.
Автор: artko | Категория: газета "Умань" » Новини | Просмотров: 1809 | 16 октября 2009 |

Київські науковці пропонують уманчанам шлях до покращення теплопостачання.
Питання чи буде тепло в наших домівках турбує усіх уманчан. Міська влада ж шукає шляхи виходу з непростої ситуації, коли газ постійно дорожчає, а опалювати помешкання жителів Умані потрібно. Тож нині центральною енерго-сервісною компанією «Еско-центр» було розроблено перспективний план розвитку системи тепло забезпечення міста. Враховуючи необхідність міської громади у відновленні гарячого водопостачання для споживачів житлового фонду та проведення енергоефективних заходів, направлених на зменшення споживання теплової енергії та підвищення теплового класу будівель, після проведення енергообстежень та аналізу інформації про споживання теплової енергії були розроблені та прораховані заходи з оптимізації процесу генерація – передача - споживання теплової енергії, а також заходи, направлені на зменшення її споживання. З огляду на відсутність альтернативи використання газового палива і наявність тенденції щодо значного його подорожчання, враховуючи збільшення ризику припинення подачі газу, зроблено висновок, що міська система теплопостачання не відповідає вимогам надійності...